Slawomir Gajewski prezes spolki Torus 01

Sławomir Gajewski President of the Board Torus

Urodzony na Mazurach, absolwent Wydziału Prawa Uniwersytetu Gdańskiego. Trójmiasto zawsze postrzegał, jako najciekawszą aglomerację w Polsce, dlatego mieszka tu i rozwija swoją karierę zawodową od ponad 20 lat. Po studiach prawniczych ukończył jeszcze aplikację sędziowską, jednak ostatecznie postawił na branżę deweloperską.

Doświadczenie zdobyte w Agencji Rozwoju Pomorza oraz Gdańskim Wydawnictwie Oświatowym pozwoliło mu objąć w 2002 roku stanowisko Prezesa Zarządu firmy Torus – gdańskiego dewelopera, powiązanego właścicielsko z GWO. Pod jego przewodnictwem firma zrealizowała wiele projektów w różnych segmentach rynku nieruchomości (biurowym, hotelowym, logistycznym, mieszkaniowym), jednak jej specjalizacją stały się nowoczesne obiekty biurowe. Strategiczny zmysł, umiejętność planowania i odwaga w przecieraniu nowych biznesowych szlaków sprawiły, że Torus stał się rozpoznawalną marką nie tylko na trójmiejskim, ale także ogólnopolskim rynku deweloperów komercyjnych. Do tej pory w ramach kilku inwestycji firma wybudowała w Gdańsku blisko 80 tysięcy mkw. nowoczesnych powierzchni biurowych, stając się jednym z twórców tego lokalnego rynku. Obecnie Torus realizuje nowatorski projekt - wielofunkcyjny kompleks Alchemia w Gdańsku, łączący funkcje biurowe z usługami towarzyszącymi. Inwestycja podzielona jest na IV etapy.

Sławomir Gajewski jest wizjonerem, nie boi się wyzwań, ale wnikliwie analizuje też rynek. Zdobyte doświadczenia, a także rynkowy sukces sprawiły, że Torus poszukuje już możliwości ekspansji w innych regionach kraju. Stworzony przez niego zespół wysokiej klasy specjalistów w różnych dziedzinach pozwala firmie na dużą niezależność (jest generalnym wykonawcą, komercjalizuje, zarządza i prowadzi procesy sprzedaży). Pracownicy Torusa to świetnie uzupełniający się indywidualiści – pasjonaci różnych dziedzin. W firmie panuje przyjazny klimat, a długofalowe myślenie pozwala wznosić się na wyżyny deweloperskich możliwości. Torus szczególną uwagę przykłada do jakości i odpowiedzialności, co jest jej niewątpliwym wyróżnikiem firmy na rynku.

Presentation

2019-06-12, Wednesday 14:30 - 15:15
Building the next generation smart cities

Conference Room C2, Break Out 3

Moderator: Krzysztof Misiak, International Partner, Head of Office Agency & Board Member, Cushman & Wakefield Poland
Michał Olszewski, Deputy Mayor of Warsaw
Bogumił Sobula, First Deputy Mayor of Katowice
Marek Ustrobiński, Deputy Mayor of Rzeszów
Sławomir Gajewski, President of the Board, Torus
Grzegorz Strutyński, Commercial Director, Globalworth